Początek majowego weekendu był okazją do prezentacji służb mundurowych funkcjonujących w naszym regionie. Dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja Rolla, Starosty Powiatu Kraśnickiego i podległych mu pracowników, na parkingu Starostwa stawili się żołnierze i funkcjonariusze Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Klubu Strzeleckiego „Sokół”, prezentujący poszczególne jednostki broni oraz specjalistycznego sprzętu pozostającego na wyposażeniu.

Justyna Głowniak

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

26 kwietnia młodzież szkół podstawowych miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 3 w ramach Dni Otwartych. Jako największa szkoła w powiecie oferujemy szeroki wachlarz typów szkół oraz profili kształcenia. Zapraszamy do fotogalerii.

Anna Wybraniec
W dniach 21-22.04.2023 w Łodźi odbyły sie Mistrzostwa Polski Juniorów  w zapasach styl wolny . W rywalizacji udział wzięło 140 zawodników z 55 klubów z całej Polski . L.U.K.S Suples Kraśnik oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku  reprezentowało 8 zawodników. W rywalizacji drużynowej zdobyliśmy 43 punkty, ex aequo dawało nam to 5 miejsce.  Warto dodać że nasi zawodnicy w 80 % są najmłodsi w tej grupie wiekowej co dobrze rokuje na lepsze wyniki w przyszłości.
Anna Wybraniec
14 kwietnia 2023 roku odbył się szkolny konkurs językowy ,, Peace and harmony are the most important things in our life".  Konkurs skierowany był do uczniów klas pierwszych. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu była p. E. Mariańska. W konkursie wzięło udział 28 uczniów.
Anna Wybraniec

Program szkolenia klas mundurowych w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku obejmuje przekazanie kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej przygotowującej do podjęcia służby w Wojsku, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Służby Więziennej. W dniu 24.04.2023 r. instruktorzy 24 Batalionu Piechoty Lekkiej w Kraśniku, przeprowadzili kolejny panel ćwiczeń, obejmujących tematykę szkolenia podstawowego w komponencie terytorialnym Sił Zbrojnych RP.

Anna Wybraniec

W dniu 20 kwietnia b.r. nasze uczennice ZS nr 3 w Kraśniku - Kinga Daśko z kl. 2b LO ( przygotowana przez p. Andrzeja Słowika), Martyna Sic z kl. 2gT, Magdalena Cichoń z  kl. 4hT oraz Marlena Krok z kl.4hT ( przygotowane przez p. Grażynę Sadowską ) wzięły udział w etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego w Katolickim Uniwersytecie św. Jana Pawła II w Lublinie.

Anna Wybraniec

21 kwietnia br. uczniowie klasy 4 c T i 3 j T, pod opieką wychowawców, włączyli się w akcję „ Powiatowy Tydzień dla Ziemi”, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Na terenie Nadleśnictwa Kraśnik włączyli się w akcję zadrzewiania i  zasadzili dęby. Akcję rozpoczął starosta kraśnicki p. Andrzej Rolla.