XXVII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej ,, Civitas Christiana” – etap diecezjalny.

HOT-INFO

Anna Wybraniec
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 20 kwietnia b.r. nasze uczennice ZS nr 3 w Kraśniku - Kinga Daśko z kl. 2b LO ( przygotowana przez p. Andrzeja Słowika), Martyna Sic z kl. 2gT, Magdalena Cichoń z  kl. 4hT oraz Marlena Krok z kl.4hT ( przygotowane przez p. Grażynę Sadowską ) wzięły udział w etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego w Katolickim Uniwersytecie św. Jana Pawła II w Lublinie.

Szkolnym koordynatorem Konkursu była p. Elżbieta Lewniewska. Do etapu diecezjalnego mogły awansować po trzy osoby z każdej biorącej udział   w konkursie placówki, które w etapie szkolnym otrzymały najwyższą ilość punktów, lecz nie mniejszą niż 50% maksymalnej ilości. Na eliminacje złożyły się dwie części: pisemna (test wyboru, 40 pytań) oraz ustna, do której przeszło siedem osób, które uzyskały najwyższą ilość punktów w części pisemnej. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczniów. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią Uniwersytetu, wzięli udział we  Mszy św. sprawowanej w ich intencji w akademickim kościele i zjeść pyszną  harirę, tradycyjną zupę kuchni marokańskiej w akademickiej stołówce. Po ogłoszeniu wyników części pisemnej okazało się, że naszej Martynie zabrakło trochę szczęścia, czyli 4 punków, aby zakwalifikować się do części ustnej. Uzyskała 54 punkty, a wymagane były 57. Etap diecezjalny znajomości treści Księgi Powtórzonego Prawa i Listu do Hebrajczyków jest i tak dużym sukcesem! W ramach wyjazdu do Lublina odbyliśmy także długi spacer wzdłuż głównych ulic miasta i wstąpiliśmy na znane z oryginalnych smaków lody  na Krakowskim Przedmiściu. Nasz wspólny wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy tym, którzy nam go umożliwili. Czekamy na XXVIII edycję Konkursu.

,, Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca”.                                                                                                                                              List do Hebrajczyków 4, 12      

 Opracowanie i zdjęcia Grażyna Sadowska.

FOTOGALERIA