SMS - LO

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

SMS KRAŚNIK

ZAPASY STYL WOLNY I ZAPASY KOBIET

POŁOŻENIE

Kraśnik to miasto leżące na Wyżynie Lubelskiej, 49 km na południowy zachód od Lublina     i liczące ponad 36 tys. mieszkańców. Miasto rozciąga się wzdłuż rzeki Wyżnicy po obu jej stronach na Wzniesieniach Urzędowskich. Szkoła Mistrzostwa Sportowego wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku www.zs3krasnik.pl przy ul. Słowackiego 7. Posiada dobrze wyposażoną bazę sportową mieszczącą się w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji przy Zespole Szkół nr 3. Szkoła Mistrzostwa Sportowego współpracuje z LUKS Suples Kraśnik.

OFRTA EDUKACYJNA

Szkoła Mistrzostwa Sportowego – Liceum Ogólnokształcące – przedmioty realizowane          w zakresie rozszerzonym: biologia, język angielski oraz wiedza o społeczeństwie; dyscypliny sportowe: zapasy – dyscyplina wiodąca, lekkoatletyka, piłka siatkowa, piłka nożna , piłka koszykowa.

BAZA TRENINGOWA SZKOŁY

Na terenie Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji, mieszczącego się przy Zespole Szkół   nr 3 w Kraśniku, uczniowie mają do dyspozycji:

1. Halę zapaśniczą o wymiarach 36m x 48m
  2. Salę treningową o wymiarach 18m x 30m, na której rozłożona jest mata zapaśnicza o wymiarach 13m x 26m
  3. Siłownię o wymiarach 12m x 24m
  4. 4 szatnie z pełnym węzłem sanitarnym
  5. Saunę
  6. Boisko piłkarskie
  7. 4 korty tenisowe (ziemne)

Zakwaterowanie w bursie szkolnej – pokoje 2, 3 i 4 osobowe.

Wszystkie obiekty (bursa, szkoła i hale sportowe) połączone razem korytarzami.

OPIEKA MEDYCZNA, FIZJOTERAPIA

Centrum Medyczno – Sportowe BJO MED - lek. med. Jacek Sygacz,             23-200 Kraśnik ul. Janowska 91

KADRA TRENERSKA

Kadrę trenerską SMS stanowią doświadczeni szkoleniowcy:

Jaroslav Kozak – trener I stopnia                                    Damian Jakóbczyk – instruktor

OFERTA DLA ZAWODNIKÓW I ZAWODNICZEK REPREZENTUJĄCYCH SMS

1. Współpraca ze szkołami sportowymi zza granicy: Koszyce (Słowacja), Lwów (Ukraina), Mogilów (Białoruś), Klajpeda (Litwa) i Ryga (Łotwa)
  2. Zajęcia sportowe odbywają sie 2 x dziennie
  3. Uczniowie reprezentujący wysoki poziom sportowy otrzymują stypendia sportowe
  4. Burmistrza Miasta Kraśnika – raz w roku
  5. Starosty Kraśnickiego – raz w roku
  6. Marszałka Województwa Lubelskiego – 10 miesięcy w roku

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku w latach 2007-2016 zdobyli:

• 17 tytułów Mistrza Polski Juniorów Młodszych
  • 18 tytułów Mistrza Polski Juniorów
  • 6 tytułów Mistrza Polski Seniorów
  • 18 medali Mistrzostw Europy, Świata Juniorów Młodszych, Juniorów i Seniorów.

WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCĄ ZACZĄĆ SWOJĄ PRZYGODĘ Z ZAPASAMI LUB DALEJ ROZWIJĄC SWOJE UMIEJĘTNOŚCI ZAPRASZAMY DO SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W KRAŚNIKU