Wycieczka do URSUSA w Lublinie

W dniu 29 września 2017 roku uczniowie klasy IIc oraz IVc technik pojazdów samochodowych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Zakładu URSUS S.A. oddział w Lublinie.

W zakładzie zostaliśmy mile powitani przez Pana Dyrektora Jana Wielgusa. Pan Dyrektor zapoznał uczestników wycieczki z historią zakładu URSUS, który liczy sobie ponad 120 lat. Jest to najstarsza marka polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz rolniczego, która reprezentuje najwyższy poziom jakości produkowanych wyrobów. Następnie Pan Dyrektor oprowadził wycieczkę po kolejnych wydziałach zakładu prezentując je i ciekawie omawiając. Uczniowie obejrzeli i zapoznali się z linią montażową ciągników URSUS C-380 w tym największym ciągnikiem C-3150V POWER. Obejrzeli również stanowiska kontrolno badawcze ciągników i ich podzespołów. Zapoznali się ze stanowiskami stacjonarnymi montowni skrzyń biegów. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie montowni autobusów.

Produkowane są tutaj nie tylko ciągniki rolnicze, ale również, przyczepy rolnicze, ładowacze czołowe, rozrzutniki nawozów zgrabiarki prasy do słomy. Ponadto zakład URSUS jest producentem specjalnych pojazdów wojskowych. W asortymencie produktów firmy znajdują się autobusy, trolejbusy, a ostatnio samochody osobowe z napędem elektrycznym.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Janowi Wielgusowi za przeprowadzenie w bardzo interesujący sposób prezentacji zakładu oraz pozostałym osobom firmy URSUS S.A. za pomoc przy zorganizowaniu wycieczki w tym paniom Małgosi Kuci, Alicji Krzeczowskiej oraz pani Justynie Michno.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca rozwinie się w następnych latach.

Opracowanie i zdjęcia: Elżbieta Bernacka, Ewa Mariańska oraz Krzysztof Czubiński.