Czytamy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Szkolna edycja Narodowego Czytania na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku uczniowie i nauczyciele po raz pierwszy zmierzyli się z tekstem dramatycznym. W trakcie „odgrywania” kolejnych scen, publiczność wielokrotnie oklaskiwała naszych zdolnych aktorów.

Prawdziwym majstersztykiem był aktorski popis pani Anny Szałaty, wieloletniej nauczycielki języka polskiego, która z pasją i emfazą wygłosiła kwestie Chochoła.

Uczniowie, którzy wzięli udział w czytaniu dramatu Wyspiańskiego:

- Aleksandra Baran, Bartłomiej Gunia, Krzysztof Milczach, Dominik Krawiec, Mateusz Wójcik z klasy 3 b LO,

- Aleksandra Dul, Angelika Sakłak, Angelika Mirosław z klasy 3 c LO,

- Piotr Niewielski z klasy 3 a T,

- Michał Rogala z klasy 2 a GS

„Wesele” czytały nauczycielki: Magdalena Kołazińska – Bieleń, Lilla Kowalska, Katarzyna Kurowska, Małgorzata Mazur, Maria Miśkiewicz, Anna Szałata, Anna Szafran, Elżbieta Stępień, Lidia Turkowska.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Opracowanie literackie „Wesela”: Izabela Mazur, Elżbieta Stępień.

Scenografia: Katarzyna Kurowska

Zdjęcia: Anna Wybraniec