Pokazy z fizyki

W dniu 22 września 2017 r. wybraliśmy się z grupą 43 uczniów naszej szkoły na pokazy fizyczne do Lublina. Odbyły się one w Instytucie Fizyki UMCS i dotyczyły czterech tematów: "Elektrostatyka", "Mechanika", "Promieniotwórczość" i "Akustyka".

Ideą "Pokazów z Fizyki" jest popularyzacja fizyki poprzez prezentację fascynujących młodzież eksperymentów fizycznych. Bardzo aktywnie brali w nich udział nasi uczniowie: Martyna Kuciapa z klasy 1h Technikum, Adrian Wojtaszek z 1i Technikum oraz Dawid Drzymała z klasy 1d Branżowej.

Opiekunami wyjazdu byli: Agnieszka Malińska, Anna Rydz, Lilla Kowalska i Rafał Tarnowski.