Wojewódzkie Zawody Strzeleckie pn. "Szkolna Liga Strzelecka” z broni pneumatycznej.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W dniu 05.04.2017 r. na strzelnicy LOK w Lublinie odbyły się zawody strzeleckie w strzelaniu z broni pneumatycznej w dwóch konkurencjach: strzelaniu z broni krótkiej i z broni długiej na dystansie 10 m do tarcz. Organizatorem i wykonawcą zawodów był Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Celem zawodów było:

- Propagowanie strzelectwa sportowego wśród młodzieży szkolnej;

- Nabywanie umiejętności strzeleckich, wyszkolenie obronne zawodników,

-Nauka sportowej rywalizacji poprzez udział w zawodach,

- Promocja Województwa Lubelskiego.

W zawodach brały udział czteroosobowe reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych, z których 3 osoby strzelają z karabinka pneumatycznego oraz 1 osoba strzela z pistoletu pneumatycznego.

Szkołę naszą reprezentowali uczniowie:

Kacper Bujak – pistolet pneumatyczny - kl. I ,,a” T,

Arkadiusz Szkutnik – karabinek pneumatyczny – kl.I ,,i” T,

Konrad Rzedzicki - karabinek pneumatyczny – kl. I ,,b” LO,

Jan Szczepański – karabinek pneumatyczny – kl. I ,,b” LO.

Liczymy na zajęcie dobrych lokat przez naszych zawodników. Ze względu na dużą liczbę zespołów z całego naszego województwa i czasochłonne podliczanie punków, uzyskane wyniki nie dotarły jeszcze na adres naszej szkoły.

W okresie poświątecznym organizowane będą na naszej strzelnicy II - ie Szkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej (z nagrodami), na które już teraz zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

Opracowanie: Jerzy Dzikowski