Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

31 marca 2017 roku społeczność Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku świętowała Dzień Patrona szkoły - Juliusza Słowackiego. Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta, po której młodzież, uformowana w kolumny, wróciła do szkoły na część oficjalną.

Uświetniła ją wizyta wielu znamienitych gości. Byli wśród nich między innymi: Starosta Kraśnicki – pan Andrzej Maj, ksiądz Wiesław Rosiński – proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej, młodszy chorąży Zbigniew Jachura – reprezentujący Dowódcę Wielonarodowej Brygady w Lublinie, brygadier Artur Bis – komendant PSP w Kraśniku, młodszy inspektor Tomasz Zdybel – zastępca Komendanta PP w Kraśniku, prezes FŁT Kraśnik – pan Grzegorz Jasiński, przedstawiciele Politechniki Lubelskiej: mgr inż. Karolina Głogowska, mgr inż. Izabela Miturska, mgr inż. Konrad Lis, dyrektor ZS nr 1 – pan Piotr Miecznikowski, wicedyrektor ZS nr 4 – pani Katarzyna Duda-Kufel, dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych – pan Andrzej Miśkiewicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Edukacji- pani Renata Łukasik, pan Grzegorz Posyniak- dyrektor Bursy Szkolnej w Kraśniku, pani Elżbieta Kowalczyk - dyrektor Domu Dziecka w Kraśniku, pani Anna Marcinkowska – prezes Zarządu Oddziału ZNP w Kraśniku.

W swoim przemówieniu dyrektor ZS nr 3, pani Aneta Jabłońska – Ośka, zwróciła uwagę, że patronat tak wybitnej postaci polskiej literatury romantycznej, jest nie tylko wyróżnieniem, ale i wyzwaniem w codziennej nauce i pracy: Tak jak nasz patron chcemy dawać dowody umiłowania uniwersalnych wartości - prawdy, wolności i honoru, miłości ojczyzny, tolerancji, wierności sobie. Za przykładem naszego patrona kochać mowę ojczystą i dbać o jej piękno. Tego pragniemy uczyć naszych wychowanków.

Pani Dyrektor zaznaczyła również, że w szkole pielęgnuje się nie tylko szacunek do tradycji, ale również otwarcie stawia czoła wyzwaniom współczesnego świata. Świadczą o tym liczne sukcesy sportowe zapaśników, lekkoatletów czy siatkarzy, sukcesy konstruktorów ze Spice Gears, którzy zakwalifikowali się na Olimpiadę Robotyczną w Waszyngtonie, jak również sukcesy naukowe stypendystów Starosty Kraśnickiego. Zespół Szkół jest również placówką, gdzie młodzież może zdobywać doświadczenie zawodowe, uczestnicząc w stażach zagranicznych.

Również Starosta, pan Andrzej Maj zwrócił uwagę na wielki sukces drużyny Spice Gears, której kibicował od samego początku, a której zapał i młodzieńcza energia zaimponowały mu. Podkreślił, jak ważne miejsce w ofercie edukacyjnej powiatu kraśnickiego zajmuje „Trójka” i jak mocno wspierają ją władze powiatu, o czym świadczy (zaplanowana na jesień) budowa nowych warsztatów szkolnych.

W dalszej części uroczystości miało miejsce ślubowanie na sztandar szkoły uczniów klas pierwszych klas mundurowych. Ich starsi koledzy odebrali zaś certyfikaty ukończenia szkolenia wojskowego. Dyplomy oraz podziękowania trafiły również do zapaśników, siatkarzy oraz ich trenerów.

Część oficjalną zakończyło przedstawienie pt. „Top Wajf, czyli Julek znów szuka żony” w wykonaniu młodzieży przygotowanej pod kierunkiem nauczycielek - polonistek: Izabeli Mazur i Elżbiety Stępień.

Opracowanie: Elżbieta Stępień, zdjęcia: Anna Wybraniec, Iwona Zielińska