UMOWA PATRONATU

W dniu 20.02 2017 dr hab. inż. Arkadiusz Tofil – Rektor PWSZ w Chełmie i mgr Aneta Jabłońska-Ośka – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku podpisali Umowę Patronatu.

Celem niniejszej Umowy jest integracja środowiska ośrodków kształcenia PWSZ w Chełmie oraz ZS Nr 3 w Kraśniku mająca na celu podniesienie poziomu kształcenia, zacieśnienie stosunków między społecznością akademicką a społecznością uczniowską, rozszerzenie osiągnięć, rozwój badań naukowych oraz zapewnienie wymiany doświadczeń w dydaktyce i działalności naukowej pomiędzy Stronami.

Dzięki zawartej Umowie młodzież z naszej szkoły będzie miała możliwość uczestniczenia w zajęciach organizowanych na terenie PWSZ w Chełmie m. in. wykładach otwartych, sesjach naukowych, różnorodnych spotkaniach cyklicznych, a także prelekcjach prowadzonych przez wykładowców PWSZ na terenie ZS Nr 3 w Kraśniku. Ponadto do brania czynnego udziału we wspólnych projektach uczelni i szkoły, współpracowania ze studentami, a także odbywania kursów kwalifikacyjnych. Pod uwagę brana jest również współpraca w przygotowaniu uczniów do olimpiad przedmiotowych.

Zawarta Umowa nie tylko uatrakcyjnia wizerunek szkoły, ale przede wszystkim daje naszym uczniom i przyszłym absolwentom możliwość większego rozwoju, zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz lepszy start w dorosłe życie.

Opracowanie: Anna Szafran, zdjęcia: PWSZ w Chełmie