I Ogólnoszkolny Konkurs wiedzy o sporcie

W dniu 3 października 2016 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się konkurs wiedzy o sporcie. Konkurs ten odbył się w ramach przystąpienia „trójki” do projektu „Szkoła Sportowych Talentów” VIII edycji, wspierany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Głównym celem przedsięwzięcia było rozbudzenie wiedzy ogólnej o sporcie, zainteresowań wśród młodzieży lokalnymi wydarzeniami sportowymi w naszym mieście oraz rozwijanie pasji w dziedzinie historii sportu polskiego i sukcesów polskich sportowców.

Do konkursu zgłosiło się aż 17 drużyn (3 osoby w drużynie) z różnego typu szkół. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Przygotowany materiał konkursowy obejmował wiadomości z Olimpiady w Rio de Janeiro 2016, wydarzeń z historii nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, wydarzeń sportowych w Kraśniku oraz podstawowe zasady i przepisy gier zespołowych. Test opracowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego. W komisji sędziowskiej konkursu znaleźli się – Wioletta Winnicka (sędzia główny), Kacper Gołofit (współorganizator) oraz Katarzyna Ufniarz. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli dyplomy a pierwsze trzy zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Wyniki konkursu:

I miejsce – 33pkt. (klasa IIe SMS) – Jan Paryło ,Dominik Łach, Jakub Szymula

II miejsce - 32 pkt. (klasa IVc T) - Jakub Gładkowski, Karol Maziarz, Konrad Kowalski

III miejsce - 31pkt. (klasa III i T) - Rafał Sadowski, Jakub Wierzbowski, Piotr Skrabucha

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i zapraszamy do II edycji za rok.