SZKOLNE CZYTANIE „QUO VADIS” w ZS NR 3

Już po raz drugi polonistki z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku zorganizowały szkolną odsłonę Narodowego Czytania. Tegoroczna edycja odbyła się 3 września i miała miejsce w ponad 2200 miejsc w całej Polsce (również w Kraśniku – m.in. w Szkole Podstawowej nr 5, która nosi nazwisko noblisty).

Warto wspomnieć, że powieść Henryka Sienkiewicza została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji, konkurując między innymi z takimi szkolnymi lekturami jak „Chłopi” Władysława Stanisława Reymonta czy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie jest wspaniałym przykładem w dyskusji o roli polskiej literatury w budowaniu naszej współczesnej tożsamości. Akcja pokazuje, że potrzebujemy dobrej, sprawdzonej literatury, która może być „lekiem” na bolączki naszej codzienności. W „Quo vadis” każdy z nas odnajdzie z pewnością cząstkę siebie…

Wśród lektorów tegorocznej edycji znaleźli się zarówno gimnazjaliści (brawa dla nich!!!), młodzież z klas liceum i technikum, jak i nauczyciele. Uroczystej inauguracji czytania dokonała dyrektor, pani Aneta Jabłońska – Ośka, która zwróciła uwagę na ogromną rolę literatury w życiu każdego człowieka.

Oto lista naszych lektorów (wielu z nich wzięło udział w „Czytaniu…” po raz drugi !)

Gimnazjum: Dominik Piekarz, Michał Rogala (1 a), Agata Ćwikła, Zuzanna Wólczyńska, Szczepan Tyzo (3 a)

Liceum: Aleksandra Baran, Justyna Gołofit, Bartłomiej Gunia, Patryk Kozak (2 b), Angelika Machnik, Dominika Krasucka, Klaudia Muca, Gabriela Rostek, Bartosz Iżycki, Mateusz Marcinkowski (3 b)

Technikum : Dawid Babula (2 c)

Nauczyciele: Lilla Kowalska, Katarzyna Kurowska, Anna Szafran, Elżbieta Stępień

Dziękujemy za udział i zapraszamy… za rok!!!

Organizatorki : Izabela Mazur, Elżbieta Stępień, Anna Szafran, Katarzyna Kurowska

Opracowanie: Elżbieta Stępień, zdjęcia: Elżbieta Stępień, Anna Szafran.