Kacper Gołofit zwycięzcą kraśnickiej ligi tenisowej "Pacific" 2016 w kategorii open !!!

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę, 17 września, na kortach przy ul. Janowskiej w Kraśniku zakończono sezon rozgrywek trwającej od maja kraśnickiej ligi tenisowej „Pacific”. W finałowym pojedynku kategorii open między braćmi Gołofitami górą był Kacper. Z kolei w kategorii +45 zwyciężył Waldemar Wieczorek.

W lidze wzięło udział 19 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: open i +45. Łącznie rozegrano 76 pojedynków. Organizatorem imprezy był Łukasz Puk.

Pierwsze mecze rozegrano jeszcze w maju. Kategorię open podzielono na trzy rundy - wstępną, zasadniczą i finałową. Najpierw zawodników podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Z obu do kolejnego etapu awansowało po pięciu najlepszych graczy, którzy utworzyli 10-osobową „ekstraklasę”.

W kategorii open do sporej niespodzianki doszło w półfinałowym meczu pomiędzy Mateuszem Gołofitem i Marcinem Michalewskim - finalistą ligi sprzed roku. Pojedynek miał zostać rozegrany w piątek, ale z powodu zapadających ciemności mecz przerwano po rozegraniu jednego seta wygranego przez Marcina. Niektórzy spodziewali się, że następnego dnia faworyt wygra i zakończy pojedynek. Tak się jednak nie stało. W sobotę w lepszej dyspozycji był Mateusz, który wygrał drugiego seta 6:3. Skuteczniejszy był też w trzeciej, decydującej partii wygrywając ją 6:2 i zapewniając sobie miejsce w finale.

Tam czekał już na niego Kacper Gołofit, zwycięzca ubiegłorocznej edycji ligi, który w półfinale pokonał Pawła Pasiecznego 6:4, 6:2.

Pierwsza odsłona finałowego meczu była bardzo wyrównana, a o jej rozstrzygnięciu zadecydował tie-break. Lepszy okazał się w nim starszy z braci Gołofitów - Kacper wygrywając 8:6, podobnie jak w drugim secie, który zakończył go wynikiem 6:3.

To już drugie z rzędu zwycięstwo Kacpra w kraśnickiej lidze „Pacific”.

W finale kategorii +45 zmierzył się Waldemar Wieczorek i Jacek Kadis. Po wyrównanym pojedynku w dwóch setach zwyciężył Waldemar Wieczorek 7:5, 6:4.

W sobotę wręczono zawodnikom pamiątkowe puchary oraz nagrody. Na zawodników i kibiców czekał też słodki poczęstunek. Zrobiony przez Ewę, żonę organizatora tort smakował obłędnie i zniknął w mgnieniu oka.

Organizatorzy ligi już dziś zapraszają na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku. Rozgrywki ruszą wiosną.