Szkolny Konkurs Recytatorski „na wesoło”

Słowa Ignacego Krasickiego: „I śmiech niekiedy może być nauką” stały się mottem kolejnej odsłony Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Odbył się on we wtorek, 24 maja w tzw. „sali lustrzanej”. Organizatorki konkursu postanowiły tym razem, że uczniowie zaprezentują się w bardziej zabawnym( acz nie łatwiejszym!) repertuarze. Nauczycielska i uczniowska publiczność miała okazję usłyszeć m. in. interpretacje wierszy Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Aleksandra Fredry czy Adama Mickiewicza.

Trudno było powstrzymać uśmiech na twarzy, a i nierzadko po prostu głośny śmiech, słuchając o „komarze niewielkim lichu” czy „niemytym ryjku”.

Po raz kolejny przekonaliśmy się również, że nie brakuje wśród uczniowskiej „braci” talentów aktorskich, wirtuozów żywego słowa. Uczestnikami konkursu była przede wszystkim młodzież naszego Gimnazjum Sportowego i dwie uczennice z klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego. Jury w składzie: pani dyrektor Bernarda Jarzyna, pani Anna Wybraniec oraz pani Izabela Mazur wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji:

I miejsce: Zuzanna Wólczyńska, klasa II a gimnazjum

II miejsce: Roksana Machowska, klasa I a gimnazjum

III miejsce: Aleksandra Baran, klasa I b liceum

Przyznano również wyróżnienie dla Wiktorii Gorczycy z klasy III a gimnazjum i nagrodę publiczności, która bezapelacyjnie przypadła Zuzannie Wólczyńskiej.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, gratulując odwagi i chęci zmierzenia się ze sztuką poezji, a szczególne słowa uznania i podziękowania kierujemy w stronę naszych ZWYCIĘZCÓW !

Uczestników konkursu przygotowały polonistki: Izabela Mazur, Elżbieta Stępień i Magdalena Frączek.

(Opracowanie: Elżbieta Stępień, zdjęcia: Anna Wybraniec)