Targi pracy

12 maja 2016r. uczestniczyliśmy w organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy Targach Pracy. Również my, Zespół Szkół nr 3, prezentowaliśmy na własnym stanowisku oferowane przez nas formy kształcenia, a także bogatą bazę dydaktyczną, którą dysponujemy. Młodzież klas II technikum ZSZ i SMS – LO, obecna na spotkaniu, miała dodatkowo możliwość wysłuchania debaty "Edukacja Twoją ścieżką do kariery".

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane na bardzo wysokim poziomie, profesjonalne stanowiska i debata robiły wrażenie i dostarczały wielu emocji. Szeroki wachlarz możliwości osobistego rozwoju wskazywał szanse podjęcia nowych rozwiązań oraz wykazania się kreatywnością. Uczestnictwo w Targach Pracy miało na celu zaprezentowanie oferty naszej szkoły szerszej społeczności, w tym także osobom dorosłym. Pozyskanie informacji zwrotnych jest dla nas niezwykle istotne, gdyż pozwala przygotować nową ofertę kształcenia, a także dostosować się do potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku pracy. Tego typu spotkania to też świetna okazja do zapoznanie się z ofertą innych zakładów oraz z ich potrzebami. Targi spełniły nasze oczekiwania. Udało się nam zainteresować naszymi propozycjami dużą grupę młodzieży i dorosłych. Mamy nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłym roku szkolnym. Jako szkoła jesteśmy zainteresowani udziałem w takich wydarzeniach w przyszłości, gdyż jest to dla nas szansa zaprezentowania się na lokalnym rynku i dotarcia do naszych potencjalnych klientów.

(Opracowanie: Bernarda Jarzyna, zdjęcia: Anna Wybraniec)