Lubelski Salon Maturzystów

W dniach 15-16 września miała miejsce kolejna edycja Lubelskiego Salonu Maturzystów. Nieoficjalne dane mówią, że odwiedziło go 8 tysięcy tegorocznych maturzystów. Byli wśród nich również uczniowie naszej szkoły z klas IV a technikum oraz III b liceum.

Udział w tym przedsięwzięciu to świetna okazja aby zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni, zakupić materiały do egzaminu w cenach promocyjnych i uzyskać ważne informacje na temat matury. W tej edycji LSM udało nam się zarejestrować na dwa projekty: zapoznanie z ofertą edukacyjną Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz formą matury pisemnej z historii. Uczniowie chętnie skorzystaliby z innych propozycji ale… impreza cieszy się tak dużą popularnością, że wolne miejsca znikają jak świeże bułeczki ! ( to sugestia dla chętnych na kolejną edycję we wrześniu 2016 :))

Ponieważ nie samą nauką człowiek żyje, po wizycie na Uniwersytecie Przyrodniczym, udaliśmy się do Cinema City aby obejrzeć "Karbalę " w reżyserii Krzysztofa Łukasiewicza. Film opowiada o wydarzeniach z roku 2004 i „czterech dniach piekła”, jakie przeżyli polscy i bułgarscy żołnierze broniąc City Hall, zaatakowanego przez Al-Kaidę i As-Sadrę. Po „Operacji Samum” to kolejny film wojenny, który zasługuje na uwagę widza. Warto też wspomnieć o świetnej kreacji aktorskiej Bartłomieja Topy (znanego chociażby z filmów „Drogówka” i „Dom zły” czy kampanii społecznej na temat autyzmu).

Nasyceni wiedzą, wyposażeni w mnóstwo materiałów i książek (tak, tak… torba Kasi była pękata!!!) jak również obyci z kulturą „wysoką”, wróciliśmy do Kraśnika… Czas zakasać rękawy, przysiąść fałdów i wziąć się do przygotowań przed egzaminem maturalnym.

Opiekunami podczas wyjazdu byli: Małgorzata Kwiatkowska (wych. IV a), Elżbieta Stępień (wych. III b) oraz Marek Kulpa.

Opracowanie: Elżbieta Stępień, zdjęcia: Marek Kulpa