Wyjazd do Chełma

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

10.09.2015r. uczniowie z klasy II hT (mechanicy) wraz z opiekunami p. Anną Dudkiewicz i p. Robertem Drumlakiem uczestniczyli w seminarium ,,Synergia  nauki i przemysłu w zakresie procesu kształcenia programistów i operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie”, które zostało zorganizowane przez PWSZ w Chełmie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wygłoszonych przez przedstawicieli poszczególnych kierunków prelekcji. I tu niespodzianka okazało się , że jeden z nich, a mianowicie mgr inż. Łukasz Puzio, pełniący funkcję p.o. Dyrektora Centrum Lotniczego jest absolwentem naszej szkoły. Szkolne mury naszej ,,trójki’’ opuścił w 2004 roku, ale pobyt w niej i nauczycieli wspomina z sentymentem. Dzięki temu, jakże miłemu spotkaniu, nasi milusińscy mieli okazje przekonać się, że warto się uczyć, trzeba tylko chcieć.

  Następnie, po części teoretycznej, uczniowie udali się na pokazy obróbki, oglądanie poszczególnych ekspozycji, zwiedzania budynków, nie zabrakło też wizyty w hangarze i pobytu na lotnisku. Zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia powrócili do Kraśnika. Z pytaniem: to dokąd teraz jedziemy panie profesorze?

A oto program, zrealizowany w 100%

 „ZDOBĄDŹ WYKSZTAŁCENIE - SZLIFUJ DOŚWIADCZENIE”

10:00-10:15 - Proces kształcenia  inżynierów wg standardów DMG MORI Academy – prezentacja DMG MORI Academy

10:15-10:30 - Studia inżynierskie – twoja szansą na przyszłość, Jerzy Józwik, Centrum Studiów Inżynierskich, PWSZ w CHEŁMIE

10:30 – 10:45 – Oferta kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie, Łukasz Puzio, Centrum Lotnicze, PWSZ w Chełmie

10:45-11:00 – Zadania kształcenia inżynierskiego w Polsce, Zbigniew Siemiątkowski, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu

11:00 – 13:40 - Pokazy obróbki (część 3)

 Budynek B

  • Obróbka hybrydowa z teksturowaniem formy na obrabiarce LASERTEC Shape DMU 65 MonoBlock z systemami sterowania SINUMERIK 840 D sl CNC Software 4.5 oraz LASERSOFT 3D, Marek Czwarnowski, Centrum Studiów Inżynierskich, PWSZ w CHEŁMIE
  • Wysokowydajna obróbka uzębień z wykorzystaniem CTX 1250 z systemem sterowania SINUMERIK 840D, Marcin Wieczorek, Centrum Studiów Inżynierskich, PWSZ w CHEŁMIE, Michał Niemiec, Sandvik COROMANT Polska Sp. z. o.o.
  • Optymalizacja czasu wymiany narzędzia na obrabiarce MILLTAP 700 z systemem sterowania SINUMERIK 840D sl CNC Software 4.5, Andrzej Zyśko, Centrum Studiów Inżynierskich, PWSZ w CHEŁMIE, DMG MORI Polska Sp. z o.o.
  • Prezentacja firmy DMG (szczegóły wkrótce)

BUDYNEK C

  • Ultrawydajna obróbka HSM z wykorzystaniem pięcioosiowego centrum obróbczego DMU 65 MonoBlock z systemem sterowania SINUMERIK 840D sl CNC Software 4.4, Krzysztof Augustyn, CAMdivision Sp. z o. o. oraz PWSZ w CHEŁMIE
  • Integracja systemów technologicznych podczas  toczenia z wykorzystaniem tokarki sterowanej numerycznie z napędzanymi narzędziami CTX 310 eco oraz  systemem  sterowania  HEIDENHAIN CNC PILOT  620, Adam Banaszczak, Tomasz Gęca, Tomasz Szynka, Delcam Sp. z o.o.
  • Integracja systemów technologicznych podczas frezowania z zastosowaniem trzyosiowego centrum obróbczego DMC 635 V eco DMG ze sterowaniem HEIDENHAIN TNC 620, Adam Banaszczak, Tomasz Gęca, Tomasz Szynka, Delcam Sp. z o.o.
  • Technologie wspomagane systemami symulacyjnymi HEIDENHAIN i SIEMENS: pulpity HEIDENHAIN, programy symulacyjne - Leszek Semotiuk, Centrum Studiów Inżynierskich, PWSZ w CHEŁMIE, SinuTrain - Bogdan Kietzman, Siemens Sp. z o.o.

BUDYNKI A, B, C, D, E, lotnisko F

13:40 – 15:00 - Zwiedzanie Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie

BUDYNEK B

13:40 – 15:00 - Salon ekspozycji firmowych

BUDYNKI A i B

 (Opracowanie i zdjęcia: Anna Dudkiewicz)