STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW

W dniu 18 listopada 2013 w auli Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Gospodarzami spotkania byli Lubelski Urząd Wojewódzki na czele z panią wojewodą lubelską prof. Jolantą Szołno-Koguc oraz Lubelskie Kuratorium Oświaty, reprezentowane przez pana kuratora Krzysztofa Babisza.Gościem specjalnym był Minister Skarbu Państwa przy Radzie Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej pan Włodzimierz Karpiński.

W swoim wystąpieniu pan minister pogratulował zarówno uczniom, jak i ich rodzicom, wychowawcom i nauczycielom podkreślając, że bez wsparcia i wysiłku rodziny i szkoły osiągnięcie tak spektakularnego sukcesu byłoby zadaniem trudnym, a często wręcz niemożliwym. Podkreślił nieocenioną wartość młodych liderów edukacji, którzy swoją pasją i zaangażowaniem budują lepszą przyszłość Polski.

Mamy przyjemność ogłosić, że w gronie 258 laureatów znalazło się troje uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku. Są to młodzi ludzie, świadomi faktu, że zdobywanie wiedzy, połączone z kształtowaniem postawy patriotycznej dostarcza niesamowitej satysfakcji, wzmacnia poczucie wartości i kształtuje charakter.

Ewa Alicka z kl. 2e SMS-LO (wychowawca - p. Maria Miśkiewicz), Krystian Jedliński z kl. 2i T (wychowawca - p. Teresa Toporowska) i Justyna Wieleba z kl. 2c LO (wychowawca - p. Katarzyna Kotula) godnie reprezentowali "Trójkę" podczas uroczystej gali. Swoją postawą potwierdzili prawdę, traktowaną ostatnio - niestety - marginalnie, że warto uczyć się dla siebie, rodziny i Polski. Wiedza jest wartością najwyższą - obroni się sama.

Opracowanie - Katarzyna Kotula, zdjęcia - zdjęcia - Maria Miśkiewicz