Kształcenie praktyczne w zawodzie technik hotelarstwa - połączony obowiazek z przyjemnnością.

Nauka w zawodzie to nie tylko sucha, książkowa teoria, ale również praktyka, doświadczenia, możliwość zetknięcia się ze środowiskiem naturalnym i jego odbierania wszystkimi zmysłami. ZS nr 3 rozpoczął w tym roku kształcenie w zawodzie technik hotelarstwa. Nowy, bardzo ciekawy zawód, pod względem rynku pracy i własnego rozwoju, ale wymaga kształcenia praktycznego i doświadczania nauki w warunkach naturalnych.

Dlatego uczniowie klasy I w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w dniu 14.11.2013 r. w wycieczce połączonej z poznawaniem działalności hoteli w najbliższym rejonie. Poznali warunki bazy hotelowej Zajazdu Marta, Hotelu Trzy Róże, Hotelu Victoria i Hotelu Korona. To odpowiednio hotele *** i **** gwiazdkowe. Hotele oprócz noclegów zapewniają dodatkowe atrakcje i oferty na potrzeby klienta. Dysponują restauracjami z bogatą kuchnią spełniającą nawet wykwintne potrzeby gości hotelowych. Zapewniają relaks i odpoczynek w saunach, basenach oraz pięknych ogrodach przyhotelowych. Młodzież poznała możliwości hoteli zgodnie z ich kategoryzacją, ale poznała też warunki od kuchni, gdzie panuje ruch, tempo i nie zawsze cisza i spokój jaką widać od frontu hotelu.

Ciekawym doświadczeniem była dla młodzieży komunikacja niewerbalna, jaką posługuje się kadra hotelu, było to zetknięcie praktyki z teorią ostatnio poznawaną na lekcjach. We wszystkich hotelach przyjęto nas bardzo serdecznie i ciepło.

Dziękujemy dyrekcji i kadrze wszystkich oglądanych hoteli za możliwości doświadczania "nauki na żywo". Z pewnością tam wrócimy albo jako klienci abo uczniowie, bowiem czekają nas praktyki.

Opracowała Bernarda Jarzyna