VII Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W środę 13.11.2013r w hali sportowej ZS nr 3 w Kraśniku odbył się VII Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców. Oficjalnego powitania i otwarcia turnieju dokonał nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 3 Pan Piotr Kozłowski główny organizator i pomysłodawca imprezy.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn z Powiatu Kraśnickiego -  pięć ze szkół ponadgimnazjalnych i jedna szkoła gimnazjalna. ZS nr 1 Kraśnik – opiekun Mariusz Wereski, ZS nr 2 Kraśnik – opiekun Jarosław Janowski, ZS nr 3 – opiekun Piotr Kozłowski, ZSO Urzędów – opiekun Marek Flisek, ZS Urzędów – opiekun Tomek Mazurkiewicz, ZPO nr 2 Kraśnik – opiekun Paweł Biskup.

Sędziami zawodów byli Paweł Biskup, Piotr Kozłowski, Mariusz Wereski – trenerzy UKS Biało – Czarni Kraśnik. Obsługą stolika sędziowskiego oraz prowadzeniem dokumentacji zawodów zajmowali się uczniowie ZS nr 3: Damian Czerniak, Wiktoria Jarzynka, Sylwia Sokół.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku, natomiast napoje dla zawodników dyrekcja ZS nr 3 w Kraśniku.

Turniej rozegrano w dwóch grupach, w pierwszej grupie znalazły się ZS nr 3, ZS Urzędów, ZSO Urzędów w drugiej grupie ZS nr 2, ZS nr 1, PG nr 2. Po meczach grupowych cztery najlepsze zespoły zagrały o miejsca I – IV, gdzie zwycięsko wyszła drużyna z Reja (zwycięzca lat poprzednich), II miejsce przypadło gospodarzom, a miejsce III ZS nr 1, które pokonało ZSO Urzędów. Miejsca V zajęły drużyny ZPO nr 2 oraz ZS Urzędów.

Statuetkę MVP turnieju zdobył Kamil Ohirko z ZS nr 3 , najskuteczniejszym zawodnikiem był Jarosław Chrzanowski z ZS nr 2, natomiast nadzieją koszykarską został Damian Marhoff z ZPO nr 2.

Pierwszy raz w historii patronat nad Turniejem objął Lubelski Związek Koszykówki – fundator nagród indywidualnych.

Wideorelacja z turnieju:

Wyniki Turnieju: