III Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt

19.11.2013r w hali sportowej ZS nr 3 w Kraśniku odbył się III Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt. Oficjalnego powitania i otwarcia turnieju dokonał nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 3 Pan Piotr Kozłowski główny organizator i pomysłodawca imprezy.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn z Powiatu Kraśnickiego pięć ze szkół ponadgimnazjalnych i dwie szkoły gimnazjalne. ZS nr 1 Kraśnik – opiekun Mariusz Wereski, ZS nr 2 Kraśnik – opiekun Jarosław Janowski, ZS nr 3 – opiekun Piotr Kozłowski, ZSO Urzędów – opiekun Monika Jastrzębska, ZS Zakrzówek – opiekun Robert Bańka, ZPO nr 2 Kraśnik – opiekun Łukasz Jabłoński, PG nr 1 – opiekun Wiesława Kwiatek.

Sędziami zawodów byli Paweł Biskup, Piotr Kozłowski, Mariusz Wereski – trenerzy UKS Biało – Czarni Kraśnik oraz Łukasz Jabłoński. Obsługą stolika sędziowskiego oraz prowadzeniem dokumentacji zawodów zajmowały się uczniowie ZS nr 3: Monika Kubis, Emila Ponieważ i Marcin Drąg.

Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku, natomiast napoje dla zawodników dyrekcja ZS nr 3 w Kraśniku.

Turniej rozegrano w dwóch grupach, w pierwszej grupie znalazły się ZS nr 3, ZS Urzędów, PG nr 1, ZPO nr 2 w drugiej grupie ZS nr 2, ZS nr 1, ZS Zakrzówek. Po meczach grupowych cztery najlepsze zespoły zagrały o miejsca I – IV, gdzie zwycięsko wyszła drużyna z Zespołu Szkół w Zakrzówku, II miejsce przypadło ZPO nr 2 w Kraśniku a miejsce III ZS nr 1, które pokonało gospodarzy Turnieju Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku. Miejsca V zajęły drużyny PG nr 1, ZSO Urzędów oraz ZS nr 2 w Kraśniku.

Statuetkę MVP turnieju zdobyła Karolina Rzymek z ZS w Zakrzówku, najskuteczniejszą zawodniczką została Paulina Kot również z ZS w Zakrzówku, natomiast nadzieją koszykarską została Skwara Aleksandra z ZPO nr 2.

Wideorelacja z turnieju:

Pierwszy raz w historii patronat nad Turniejem objął Lubelski Związek Koszykówki – fundator nagród indywidualnych.

Wyniki Turnieju:

1. ZS nr 3 – ZSO Urzędów, 10 : 8