Udział w konkursie edukacyjnym „Akademii Dojrzewania Lactacyd”

Anna Wybraniec

Uczennice z klasy 2hT wzięły udział w  w konkursie edukacyjnym „Akademii Dojrzewania Lactacyd”. Na początku przygotowały projekt, pomalowały i   stworzyły  na terenie Szkoły „Szkolnej Ławki Przyjaciółek”  to miejsce, gdzie nastolatki mogą porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, ze szkolnym psychologiem, z rodzicem.

To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problem związany z okresem dojrzewania, problem z relacją, samooceną i każdy inny. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli, wypowiedzenia problemu. „Szkolna Ławka Przyjaciółek” to symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie pozostaje sama, co wymaga podkreślania po długiej izolacji w czasie pandemii, a także istotne jest w okresie dojrzewania, gdyż zapobiega poczuciu wykluczenia i samotności. Ławka ma być miejscem wspierającym relacje uczeń- uczeń, uczeń - nauczyciel.

Opracował: Aneta Jabłońska-Ośka