Konkurs matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus-Matematyka.Plus 36 edycja

Anna Wybraniec

Dnia 09 listopada 2022 roku uczniowie klas IIdT, IIgT, IIIbLO, IIIc LO, IIIaT, IIIbT,  IVaT,  IVbT, IViT, IVbLO, IVbTg, IViTg, IVdTg  pod kierunkiem pani Wiesławy Widomskiej przy współpracy Pani Moniki Gozdalskiej, Pani Marty Dyjach, Pani Wiesławy Gonder wzięli udział w konkursie matematycznym Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus-Matematyka.Plus 36 edycja.

Organizatorem konkursu jest Amercom. S.A. Oddział w Poznaniu.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach  po szkole podstawowej:

klasy  IIdT, IIgT– kategoria liceum 1,

klasy IIIbLO, IIIc LO, IIIaT, IIIbT,  IVaT,  IVbT, IViT – kategoria liceum 2;

klasy IVbLO, IVbTg, IViTg, IVdTg– - kategoria liceum 3.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy z różnych działów matematyki, możliwość wylosowania cennych nagród, wzbudzenie zainteresowania przedmiotem oraz dokonanie samooceny swoich umiejętności matematycznych. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i życzymy satysfakcjonujących wyników.

Opracowanie: Wiesława Widomska, Fotografia: Katarzyna Tomaszewska