Elektrycy z klas IVa T i IV a T g już z uprawnieniami SEP do 1 kV

Anna Wybraniec

W dniu 05.11.2022 roku 30 uczniów z Technikum nr 3, z klasy IVa T oraz IVa Tg uczestniczyło w szkoleniu w zakresie bezpiecznej obsługi urządzeń, instalacji i sieci energetycznych w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.

Celem szkolenia było przypomnienie tematyki niezbędnej do przystąpienia do egzaminu kwalifikacyjnego  weryfikującego posiadane wiadomości i umiejętności z zakresu bezpiecznej eksploatacji oraz dozoru urządzeń, instalacji i sieci wytwarzających, przetwarzających, przesyłających, magazynujących i zużywających energię elektryczną.

Aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz pozytywny wynik z egzaminu przed Komisją powołaną przez Urząd Regulacji Energetyki Nr 583 zaowocował zaliczeniem szkolenia
i wystawieniem zaświadczeń o ukończeniu szkolenia i świadectw kwalifikacyjnego SEP do
1 kV dla wszystkich uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolenie i egzamin został zrealizowany w ramach projektu unijnego „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Kraśnickim” koordynowanego przez Pana Pawła Porębskiego.

Opracował: Paweł Porębski Zdjęcia: Paweł Porębski