Anna Wybraniec

W dniu 3 listopada 2022 r. uczniowie klas: 4aT, IIIb T i IVc LO wraz z opiekunami panią Wiesławą Widomską, panią Grażyną Sadowską oraz panią Grażyną Chmiel wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.

Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego oraz udziału w zajęciach na temat gadów, przeprowadzonych przez panią Ewę Jakowlew -pracownika Działu Edukacji tutejszego ZOO. Uczniowie mieli możliwość szczegółowego poznania - na żywych okazach następujących gatunków gadów: żółwia lądowego, jaszczurek: agama brodata, gekon lamparci oraz węża pseudokoralówka. Drugim miejscem zwiedzania było Muzeum Wojska Polskiego, gdzie uczestnicy zapoznali się z wystawami plenerowymi, prezentującymi zbiory poświęcone historii wojskowości oraz historii Polski. Funkcję przewodnika pełnił uczeń klasy 4aT - Mateusz Sobkiewicz, który wykazał się wszechstronną wiedzą na temat przedmiotów o charakterze wojskowo-historycznym. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Trasy Królewskiej w Zamku Królewskim o stylu barokowo - klasycystycznym, a następnie Podziemi Bazyliki Archikatedralnej pw. Świętego Jana Chrzciciela. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia krypty laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Henryka Sienkiewicza, ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ignacego Mościckiego oraz Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy osobom prowadzącym zajęcia za przekazaną wiedzę  i okazaną życzliwość, a młodzieży za aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń, ubogaceni w nową wiedzę, choć trochę zmęczeni.

Opracowanie i fotografia: W. Widomska, G. Sadowska, G. Chmiel.