Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej.

W dniu 5 kwietnia 2022r trzynastu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej”. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy o sporcie w zakresie jej historii, znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin oraz upowszechnienie idei i kultury olimpijskiej wśród młodzieży, jak również promowanie aktywnych form wypoczynku i zdrowego stylu życia.

Test olimpiady składa się z 30 pytań. Do każdego pytania przyporządkowane były cztery odpowiedzi z których przynajmniej jedna była prawidłowa. Teraz musimy cierpliwie czekać na ogłoszenie wyników.

Organizatorem konkursu była p. Wioletta Winnicka.