Zdobywamy dodatkowe umiejętności zawodowe…

We wtorek 5 kwietnia na zaproszenie nauczycieli gastronomicznych przedmiotów zawodowych do Naszej Szkoły zawitał Pan Grzegorz Górnik z Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika i poprowadził kurs kelnerski. Uczniowie uczący się zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję zdobyć nową wiedzę oraz umiejętności z zakresu obsługi gości w zakładzie gastronomicznym.

Pod okiem praktyka ćwiczyli podawanie potraw na talerzach oraz na tacach, serwowanie wina, sprzątanie ze stołu. Trenowali podawanie serwisem niemieckim i francuskim, rozkładanie i składanie obrusów oraz innej bielizny stołowej. Prowadzący przypomniał również informacje na temat zastawy i szkła stołowego. Na zakończenie prowadzący zaprezentował bardzo widowiskowy sposób otwierania szampana – szablowanie. Każdy chętny mógł osobiście przećwiczyć otwieranie butelki szablą. Uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie kursu. Szkolenie było intensywne i wyczerpujące. Wieloletnia współpraca z Akademią Kelnerską Grzegorza Górnika to jeden ze sposobów na przybliżenie uczniom strony praktycznej zawodów związanych z branżą HoReCa. Daje także możliwość poznania nowych ścieżek zawodowych, gdyż Pan Grzegorz wdraża kształcenie w nowych zawodach takich jak manager restauracji, pizzerman, sushi man, deserant, doradca smaku, kucharz BBQ.

Dziękujemy za przyjemnie, ale i bardzo efektywnie spędzony razem czas.