Podsumowanie XVI akcji Honorowego Krwiodawstwa

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

25.11.2021 w Starostwie Powiatowym w Kraśniku została podsumowana XVI edycja Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo. W akcji trwającej od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r. wzięły udział 3 szkoły ponadpodstawowe tj. Zespół Szkól nr 1, Zespół Szkół nr 2, i nasz Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku. Ogółem oddano ponad 12 litrów krwi. Organizatorami akcji było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział w Kraśniku.

Akcja polegała na dobrowolnym oddawaniu krwi przez młodzież powyżej 18 roku życia ze szkół ponad-gimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego. Jej celem było wspomaganie działań na rzecz rozwoju Honorowego Dawstwa Krwi, tworzenie społecznego klimatu na rzecz krwiodawstwa, pomoc oddziałom ratunkowym oraz szpitalom w zapewnieniu krwi do zabiegów operacyjnych. Ilość oddanej krwi oraz dawców w wyniku sytuacji pandemicznej w tym roku szkolnym daleko odbiegała od lat poprzednich. W naszej szkole mieliśmy w w/w okresie tylko 9 honorowych dawców krwi. Mamy nadzieję, że pomimo trudnych warunków jest szansa, że jeszcze więcej uczniów naszej szkoły weźmie udział w tak humanitarnej akcji jaką jest Honorowe Krwiodawstwo. Krew jest potrzebna każdego dnia i żadna epidemia tego nie zmieni.

Z tego względu od 01. 12. 2021 r. rozpoczynamy akcję pod tytułem "Oddaj krew na gwiazdkę”. Akcja będzie polegała na propagowaniu oddawania krwi w klasach III i IV LO i T tam gdzie mamy najwięcej uczniów pełnoletnich, zebraniu jak najwięcej deklaracji do oddania krwi oraz oddaniu jej w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole, gdzie będzie podstawiony autokar do poboru krwi.

Udział zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek, dlatego bardzo gorąco zapraszamy do udziału w akcji "Oddaj krew na gwiazdkę” w naszej szkolnej akcji Honorowego Krwiodawstwa.

Opracował: Jerzy Dzikowski