Szkolenie Techniczne – Rockwool

W Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku w dn. 24-25.11.2021 r. odbył się cykl szkoleń technicznych dla uczniów klas budowlanych I bT, III bT, III bTg, IV bT. Szkolenie poprowadziła Ekipa Rockwool - Maciej Stołpiak oraz Tomasz Hołownia z działu doradztwa technicznego.

W energiczny i bardzo ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani, w jaki sposób powstaje oraz jakie ma właściwości wełna skalna, tzn. jest:

• paroprzepuszczalna,

• sprężysta i solidna, o dużej gęstości włókien,

• niepalna,

• poprawia komfort akustyczności,

• nie kurczy się ani nie zmienia swoich właściwości.

W drugiej części szkolenia uczniowie mogli spróbować swoich sił w ociepleniu poddasza oraz docieplenia ścian. Było to rewelacyjne szkolenie, podczas którego uczniowie mogli nie tylko przyglądać się, ale i samodzielnie pracować na materiale. Młodzież bardzo chętnie brała udział w praktyce.

Była to bardzo dobra okazja do zweryfikowania wiedzy teoretycznej i połączenia jej z praktyką, jak i poznaniem asortymentu firmy Rockwool. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje, potwierdzeniem czego były zadawane przez nich pytania. Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi, firmami, dlatego serdecznie dziękujemy firmie Rockwool, Ekipie Rockwool w składzie Maciej Stołpiak oraz Tomasz Hołowonia za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom ZS3 w Kraśniku.

Organizatorzy: Aleksandra Nowosad, Magdalena Chawryło