XIV Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku był gospodarzem XIV Powiatowego Turnieju Koszykówki Chłopców. W piątek 26.11.2021r. na hali przy ulicy Słowackiego 7 zgłosiły się trzy drużyny ze szkół ponadpodstawowych i jedna szkoła podstawowa. Szkoły ponadpodstawowe reprezentowały: ZS nr 1 z Mariuszem Wereskim, ZS nr 2 Z Kamilą Gołofit, ZS nr 3 Z Piotrem Kozłowskim oraz SP nr 3 z Wojciechem Kowalskim.

Turniej był zwieńczeniem tegorocznych imprez koszykarskich jakie odbyły się w „Trójce” dzięki Starostwu Powiatowemu, Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3, UKS Biało – Czarni Kraśnik oraz głównemu inicjatorowi Piotrowi Kozłowskiemu – nauczycielowi wychowania fizycznego. Drużyny grały każdy z każdym, na bardzo wysokim poziomie i przy dopingu wiernych kibiców.

Wyniki spotkań:

1. ZS nr 1 – ZS nr 2 (34 : 22)

2. ZS nr 3 – SP nr 3 (36 : 9)

3. ZS Nr 3 – ZS nr 1 (26 : 26)

4. SP nr 3 – ZS nr 2 (35 : 10)

5. ZS nr 1 – SP nr 3 (48 : 20)

6. ZS nr 2 – ZS nr 3 (26 : 38)

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – ZS Nr 3

I miejsce – ZS nr 1

II miejsce – ZS nr 2

III miejsce – SP nr 3

NAJSKUTECZNIEJSZY ZAWODNIK: Marcin Grządka – ZS nr 1

MVP TURNIEJU – Marcel Kozłowski – ZS nr 3

Pierwszy raz w historii Turnieju dwie drużyny zajęły ex aequo I miejsce. Puchary oraz dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku – Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Pan Henryk Cybulak oraz Piotr Kozłowski.

Zawody sędziowali licencjonowani sędziowie: Jan Stasiuk, Łukasz Kanior, Marcel Kozłowski, Jakub Biskup.

Sędziowie stolikowi i protokolanci to uczennice ZS nr 3 w Kraśniku: Natalia Wieczorek, Patrycja Mikołajewicz, Amelia Duda oraz Wiktoria Sadowska.