Szkolenie Techniczne – VIESSMANN Sp. z o. o.

W Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku dnia 23.10.2021 r. odbyło się szkolenie techniczne dla uczniów klas budowlanych I bT, III bT, III bTg, IV bT.

Szkolenie poprowadził przedstawiciel firmy VIESSMANN Pan Szymon Lenartowicz – Product Menedżer Pomp Ciepła.

W energiczny i bardzo ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z produktami firmy Viessmann tj:

• Pompy ciepła

• Kotły gazowe

• Fotowoltaika

• Kolektory słoneczne

• Ogrzewanie podłogowe

Uczniowie zostali zapoznanie z nowoczesnymi technologiami grzewczymi, doborem urządzeń, a oczekiwaniami użytkowników budynku.

Największym zainteresowaniem cieszył się bus, w którym uczestnicy szkolenia mogli zobaczyć w jaki sposób jest podłączona, jak działa pompa ciepła, kotły kondensacyjne.

Była to bardzo dobra okazja do zweryfikowania wiedzy teoretycznej z praktyką, jak i poznaniem nowego asortymentu, technik grzewczych, odnawialnych źródeł energii. Uczniowie z zainteresowanie wsłuchiwali się w przekazywane informacje, potwierdzeniem czego były zadawane przez nich pytania. Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi, firmami dlatego serdecznie dziękujemy firmie Viessmann i Panu Szymonowi Lenartowicz za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom ZS3 w Kraśniku.

Organizatorzy: Aleksandra Nowosad, Magdalena Chawryło