Przedstawiciel FAMET S.A. z wizytą w ZS nr 3 Kraśnik

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

17 listopada 2021 roku w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się spotkanie dyrekcji FAMET S.A. Zakładu Nr 5 w Annopolu z dyrekcją Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku. W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Zakładu Nr 5 Pan Robert Myszak, dyrektor ZS 3 w Kraśniku Pani Anna Gromek, wicedyrektorzy Pani Agnieszka Malińska i Pan Henryk Cybulak oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Krzysztof Czubiński.

Firma FAMET S.A. jako zakład patronacki od wielu lat współpracuje z naszą szkołą na wielu płaszczyznach. Organizowane były wycieczki przedmiotowe do zakładów w Kędzierzynie Koźlu, Opolu, Jędrzejowie oraz w Annopolu. Ponadto przeprowadzane były spotkania promocyjne z młodzieżą technikum o specjalności: operator obrabiarek skrawających CNC, mechatronik oraz logistyk. Oprócz tego uczniowie Technikum Nr3 od kilku lat odbywają praktyki zawodowe w Zakładzie Nr 5 w Annopolu. Uczniowie w trakcie praktykach spotykali się z dużą życzliwością i byli pod stałą opieką dyrekcji zakładu, w tym Pana Roberta Myszaka. Współpraca ta została niestety nieco osłabiona przez pandemię covid-19.

Spotkanie miało na celu wznowienie współpracy tych dwóch ośrodków z korzyścią dla uczniów. Na spotkaniu zostały dokonane wstępne uzgodnienia zgodnie z umową patronacką pomiędzy ZS 3 w Kraśniku i Zakładami FAMET S.A. Dotyczyły one m.in. kierunków kształcenia, na które istnieje zapotrzebowanie na rynku. Wstępnie omówiono zagadnienia związane z tegorocznymi praktykami dla uczniów poszczególnych kierunków technikum. Możliwość zwiedzania zakładów przez młodzież jest uzależniona od sytuacji pandemii. Na zakończenie zostały potwierdzone wstępne uzgodnienia, dotyczące dalszej współpracy zgodnie z zawartą umową między FAMET S.A. a Zespołem Szkół nr3 w Kraśniku.

Składamy serdeczne podziękowania Zarządowi Grupy FAMET S.A. w Kędzierzynie Koźlu oraz Dyrektorowi Zakładu Nr 5 w Annopolu Panu Robertowi Myszakowi za kontynuowanie dalszej współpracy z Zespołem Szkół nr 3 w Kraśniku.

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Czubiński