,,Znicze dla Wołynia’’

Listopad to miesiąc zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. Jak co roku w tym okresie nasza szkoła pod kierunkiem nauczycieli historii wzięła udział w akcji TVP3 Lublin ,,Znicze dla Wołynia’’. Młodzież naszej społeczności mocno zaangażowała się w akcję, dzięki temu udało nam się pobić w tym roku rekord, uzbieraliśmy 676 sztuk.

Znicze trafią na groby Polaków, którzy kiedyś tam mieszkali i zostali pomordowani przez nacjonalistów ukraińskich podczas II wojny światowej. To piękny symbol naszej pamięci o nich i o tych jakże tragicznych kartach historii naszego narodu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, nauczycielom, a także Panu Czarosławowi Dębowczykowi.

W. Szachniewicz