Lekcja w ramach projektu „Lekcje z ZUS”

W październiku uczniowie klas 3b, 3e, 3dT, 3hT, 3iT, 3jT, 3iTg wzięli udział w lekcjach realizowanych w ramach projektu „Lekcje z ZUS". Projekt ten powstał z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Podczas zajęć uczniowie zagrali w grę planszową „Specjalista ZUS”. Młodzież wcielała się w pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wspinała po szczeblach kariery zawodowej. Podczas tej drogi pogłębiała swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, a każdy kolejny poziom wymagał odpowiedzi na coraz trudniejsze pytania. Gra była jednym z etapów przygotowania uczniów do startu w Olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych – edycja 2021/2022, która odbędzie się 23 listopada (etap szkolny).

Wszystkim uczniom, którzy wezmą udział w Olimpiadzie ZUS życzymy powodzenia.

Opracowała: Monika Dziurda