Szkolenie Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.

17.09.2020 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się szkolenie dla uczniów klasy I, III, IV technikum budownictwa. Program szkolenia w zakresie bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest dla uczniów szkół średnich, kształcących w zawodach związanych z budownictwem.

Do przeprowadzenia szkolenia zaproszeni zostali:

• Pani mgr Aleksandra Tochowicz – Centrum Rozwoju Kompetencji Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach

• Pan dr inż. Jacek Grabowski – Główny Instytut Górnictwa w Katowicach

• Pan dr inż. Paweł Olszewski – Główny Instytut Górnictwa w Katowicach

W energiczny i bardzo ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z azbestem (np. rodzaje azbestu, ekspozycji na pył, dobór środków ochrony indywidualnej).

Druga część szkolenia to warsztaty, gdzie uczniowie próbowali swoich sił w ocenianiu i możliwościach bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest. Mogli również zobaczyć i przymierzyć środki ochrony indywidualnej – kombinezony ochronne, ochraniacze na buty, rękawice, maski ochronne, gogle ochronne.

Uczniowie z zainteresowanie wsłuchiwali się w przekazywane informacje, bardzo chętnie brali udział w części praktycznej. Wysoko cenimy współpracę z Instytutem Badawczym, dlatego serdecznie dziękujemy Głównemu Instytutowi Górnictwa, w szczególności Pani Aleksandrze Tochowicz, Panu Jackowi Grabowskiemu oraz Panu Pawłowi Olszewskiemu za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom ZS3 Kraśnik.

Organizatorzy: Aleksandra Nowosad, Magdalena Chawryło