Udział w Salonie Maturzystów 2021

Udział w Salonie Maturzystów 2021 W dniu 16.09.2021 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wzięli udział w Salonie Maturzystów, który odbył się w formule on-line. Młodzież odwiedziła wirtualne stoiska uczelni, m. in.: Perspektyw, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz wielu innych.

Został także udostępniony „Informator dla Maturzystów 2022” w formie interaktywnego e-booka. Znajdują się w nim informacje dotyczące matury 2022, zasad wyboru studiów, rankingi wszystkich typów uczelni, 71 najpopularniejszych kierunków studiów, prezentacje ośrodków akademickich. W trakcie Salonu Maturzystów uczniowie wzięli również udział w wybranych przez siebie wykładach, m. in.:

• Niezbędnik maturzysty 2022, czyli wszystko co o maturze wiedzieć się powinno.

• Czy humanistyczne zamiłowania i wiedza dają się sprzedać na rynku pracy?

• Kulturoznawstwo.

• Złaknieni kultury wybierają: od historii sztuki po organizację produkcji filmowej i telewizyjnej.

• W dobie Internetu każdy może być publicystą, reporterem, fotoreporterem, filmowcem.

• Logika i kryminalistyka, socjologia i psychologia, pedagogika i edukacja kulturowa.

• Jak wybierać studia?

• Co kandydatom mówi Ranking Szkół Wyższych i Ranking Kierunków Studiów Perspektyw.

Ponadto młodzież uczestniczyła w sesjach z doradcami zawodowymi, twórcami raportu “Ekonomiczne losy absolwentów”, absolwentami i pracownikami akademickich biur karier, pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz odbyła indywidualne konsultacje z psychologami i edukatorami.

Udział w Salonie Maturzystów 2021 z pewnością pomoże uczniom w przygotowaniu do egzaminu maturalnego oraz wyborze najlepszej ścieżki dalszego kształcenia.

Monika Dziurda – doradca zawodowy