„FAMET” S.A. i ZS 3 w Kraśniku.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

19 lutego 2020 roku w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się spotkanie młodzieży naszej szkoły z Panem Robertem Myszakiem Dyrektorem Zakładu Nr 5 „FAMET” S.A. w Annopolu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy Id, Idg oraz IId Technikum Mechanicznego o specjalności operator obrabiarek CNC oraz mechatronik.

W swoim wystąpieniu Pan Dyrektor najpierw zapoznał z historią Grupy FAMET S.A.. Następnie przedstawił poszczególne zakłady wchodzące w skład firmy, tzn. Zakłady w Kędzierzynie Koźlu, Opolu, Kępnie, Jędrzejowie oraz Annopolu. Prezentacja obejmowała informacje dotyczące potencjału technologicznego oraz ekonomicznego firmy. Zostały również przedstawione rynki zbytu produktów dostarczanych na rynek zagraniczny oraz krajowy. Cała wypowiedź była uzupełniona prezentacją multimedialną.

Celem spotkania było przybliżenie naszym uczniom zakładu patronackiego firmy FAMET S.A., który ulega ciągłemu rozwojowi. Współpraca naszej szkoły z zakładami obejmuje również organizowanie wycieczek oraz praktyk zawodowych. Daje to uczniom możliwość zapoznania się m.in. z najnowszymi technologiami cnc.

Składamy serdecznie podziękowania Panu Dyrektorowi Robertowi Myszakowi za interesującą i ciekawą wypowiedź związaną z prezentacją Grupy FAMET S.A..

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Czubiński