Konkurs EUROSCOLA

W dniu 12.12.2019 r. grupa uczniów z kl. 2jT wzięła udział w konkursie EUROSCOLA. W skład drużyny reprezentującej naszą szkołę weszli: Dawid Balawender, Nikodem Bąk, Daniel Harszej, Dariusz Obydź, Gabriel Oszust, Jarosław Pokora, Jakub Wieleba, Bartek Wróbel.

Celem konkursu jest wyłonienie klas/grup, które otrzymają zaproszenie na spotkanie EUROSCOLI. Organizatorem konkursu jest Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, a nagrodą dofinansowany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w roku szkolnym 2020/21 na spotkanie EUROSCOLI. W Strasburgu młodzież weźmie udział w symulowanej sesji plenarnej "prawdziwego" Parlamentu Europejskiego. Uczniowie będą pracować w "komisjach" i głosować nad "rezolucjami", cały czas posługując się językiem obcym oraz kontaktując się przy tym z rówieśnikami z całej Europy.

Konkurs EUROSCOLA składa się z dwóch etapów:

– etap I: quiz internetowy z wiedzy o Unii Europejskiej,

– etap II: zadanie kreatywne w formie filmu, fotoreportażu, eseju lub memu.

Nasi uczniowie rozwiązali quiz internetowy, z którego maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosi 60. Do drugiego etapu przejdą grupy, które uzyskały minimum 50%, czyli 30 punktów.

Opiekun grupy – Monika Dziurda