Konkurs "Europa z naszej ulicy"

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W grudniu dwie drużyny z naszej szkoły wysłały swoje pomysły na konkurs "Europa z naszej ulicy", którego główną nagrodą jest wizyta studyjna w Brukseli.

Celem konkursu jest:

- odkrywanie przez młodzież wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego,

- rozwój postawy życzliwości, otwartości i lepszego rozumienia innych narodowości,

- rozwój kompetencji społecznych młodzieży.

Pierwszym zadaniem naszych uczniów było zgłoszenie pomysłów do konkursu i ich opis.

Drużyny zgłosiły dwa projekty:

• "Kraśnik na przestrzeni lat",

• "Prawda o dziedzictwie kulturowym Kraśnika, Polski i Europy zaklęta w zabytkowych przedmiotach”.

Jeżeli grupa zakwalifikuje się do kolejnego etapu będzie musiała przygotować i zrealizować projekt ukazujący związek lokalnej społeczności ze wspólną europejską tradycją i wartościami. Forma projektu i prezentacji jest dowolna. Młodzież może przygotować reportaż, słuchowisko radiowe, makietę, film (maksymalnie 5-minutowy), cykl artykułów prasowych lub w innej formie przedstawić, w jaki sposób rozumie związek swojej lokalnej społeczności z Europą. Uczestnicy programu mogą też przeprowadzić badania, wywiady dotyczące np. wpływu innych europejskich tradycji na lokalną społeczność/postaci historycznych, związanych z lokalną społecznością, ważnych dla Europy. Następnie autorzy wybranych projektów zaprezentują je przed jurorami. Spośród uczestników drugiego etapu konkursu wyłonieni zostaną laureaci programu „Europa z naszej ulicy”.

Naszym uczniom życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki I etapu konkursu.

Opracowała: Monika Dziurda