Wycieczka edukacyjna Wrocław – Praga – Adrspach (Skalne Miasto)

W dniach 17 – 18 – 19.04.2024 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Grażyną Sadowską, panem Krzysztofem Kozłowskim i panem Wojciechem Sadowskim wzięli udział w  bardzo ciekawej wycieczce edukacyjnej. Trzydniowy wyjazd zapowiadał się niezwykle ekscytująco. Na początku przywitał nas Wrocław – miasto pełne historii, różnorodności i… krasnali. Pierwszym punktem było zwiedzanie Hydropolis –  interaktywnej wystawy poświęconej wodzie, jej wartości oraz istotnej roli, jaką pełni dla nas i dla naszej planety. Później nadszedł moment na coś, na co wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością – poszukiwanie krasnali jako forma lepszego poznania Wrocławia. Podzieleni na grupy wyruszyliśmy na rynek. Drugi dzień naszego wyjazdu rozpoczęliśmy przejazdem do Pragi. Była to prawdziwa podróż przez kulturę i historię tego miejsca. Stare Miasto przywitało nas swoim urokiem i bogactwem zabytków. Spacerując po malowniczych uliczkach, mieliśmy okazję odkryć wiele fascynujących miejsc, zatopić się w atmosferze miasta i poznać tajemnice, które skrywa w sobie ta czeska stolica. Podczas trzeciego dnia mieliśmy okazję przyjrzeć się bliżej niezwykłym formacjom skalnymi w Czeskim Skalnym Mieście. Adrspach zachwyca swymi skalnymi wieżami, przyrodą i pięknymi widokami. Wróciliśmy do domu ubogaceni w nową wiedzę, choć trochę zmęczeni.  Opracowanie:  G. Sadowska.
Skip to content