Profesjonalne szkolenie dla budowlańców – MAKITA

W Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku dnia 04.10.2023 r. odbyło się szkolenie techniczne dla uczniów klas budowlanych I dT oraz II bT. Szkolenie poprowadził Pan Kamil Majka – doradca techniczny firmy MAKITA. W energiczny i bardzo ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z profesjonalnymi produktami firmy MAKITA tj:
  • narzędzia akumulatorowe,
  • młoty/młoto-wiertarki,
  • wkrętarki/klucze udarowe,
  • ukośnice/pilarki stołowe/pilarki tarczowe,
  • wyrzynarki/piły posuwowe,
  • szlifierki/szlifierko-polerki,
  • narzędzia wielofunkcyjne,
  • odkurzacze, dmuchawy,
  • radia z lampą i latarką, radia budowlane,
  • chłodziarko-ogrzewacz, czajniki, mikrofalówka,
  • narzędzia pneumatyczne.
Była to świetna okazja do poznania nowych narzędzi akumulatorowych. Uczniowie z zainteresowanie wsłuchiwali się w przekazywane informacje, bardzo chętnie próbowali wszystkich narzędzi. W nagrodę za zaangażowanie i czynny udział w szkoleniu uczestnicy zostali poczęstowani popcornem zrobionym w akumulatorowej kuchence mikrofalowej Makita. Na koniec szkolenia uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami. Zadanie praktyczne polegało na wywiercenie otworu w betonowym krawężniku na głębokość 5 cm. Wyniki:
  • I miejsce – Adrian Staruch
  • II miejsce – Mateusz Mindowicz
  • III miejsce – Jakub Czajka
Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi, firmami dlatego serdecznie dziękujemy firmie Makita oraz Panu Kamilowi za zaangażowanie, poświęcony czas, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy teoretycznej jak i praktycznej uczniom ZS3 w Kraśniku. Opracowała: Aleksandra Nowosad