Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik

27 listopada 2023 r. po raz pierwszy spotkała się nowo wybrana Młodzieżowa Rada Miasta.

 25 radnych otrzymało zaświadczenia o wyborze. W gronie wybranych znaleźli się nasi uczniowie: Dominika Zawada, Jakub Jurak, Katarzyna Łukomska i Wiktoria Hołoda . Serdecznie gratuluję wszystkim wyboru i objęcia mandatu radnego. Mam nadzieję, że będziemy zgodnie i efektywnie współpracować.

Dla nas propozycje i pomysły młodzieży staną się z pewnością inspiracją. Z kolei młodzi radni będą mieli okazję zobaczyć, jak ważna jest w pracy zespołowej umiejętność kompromisu i ustępstw na rzecz innych. Nie jest łatwo zrezygnować ze swoich pomysłów, ale zawsze warto rozważyć racje innych osób.

Podczas posiedzenia zostało wybrane nowe Prezydium, w którego skład weszli:

Przewodniczący: Bartosz Kudrelek (ZS nr1)

Wiceprzewodnicząca: Wiktoria Hołoda (ZS nr3)

Wiceprzewodnicząca: Wiktoria Łajca (ZS nr2)

Sekretarz: Natalia Czajka (ZS1)

Komisja Rewizyjna: Dominika Zawada (ZS nr 3), Jakub Jurak (ZS nr 3)

Życzę Wam owocnej współpracy. Mam nadzieję, że nasze miasto dzięki wspólnym inicjatywom, nabierze młodzieżowych kolorów.

MRM została wybrana na dwuletnią kadencję. Frekwencja w wyborach wyniosła 58,78 %.

 

Opracowała: Agnieszka Kurzyna -koordynator

Skip to content