W oczekiwaniu na św. Mikołaja

W środę 29 listopada 2023 r. uczniowie z klas: I cZ, 2 aZ i 2 bT w poszukiwaniu śladów św. Mikołaja udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwsza część pobytu w stolicy naszego województwa miała miejsce na Starym Mieście. Okazało się, że zwiedzanie tej zabytkowej dzielnicy Lublina o poranku ma wiele zalet. Po pierwsze – niemal całe Stare Miasto należało do nas, a po drugie – słowa przewodnika docierały do nas bez żadnych zakłóceń J W trakcie spaceru zwiedziliśmy Zamek Lubelski, Trybunał Koronny, Archikatedrę, Wieża Trynitarską, Rynek Starego Miasta oraz kilka zabytkowych uliczek z malowniczymi kamienicami. Po krótkiej lekcji historii udaliśmy się na kręgielnie i bilard. Ostatni punkt naszej wycieczki miał miejsce w kinie gdzie obejrzeliśmy film  „Igrzyska Śmierci: Ballada Ptaków i Węży”. Aleksandra Nowosad Damian Jakóbczyk Krzysztof Kozłowski Leszek Sobański
Skip to content