Dni Honorowego Krwiodawstwa

Szkolne Koło PCK działające w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku dziękuje  PCK Kraśnik,  za zaproszenie na uroczyste spotkanie z Honorowymi Dawcami Krwi, które odbył się 1 grudnia 2023r. Zostaliśmy wyróżnieni za okazywaną pomoc, propagowanie  i wspieranie działań Polskiego Czerwonego Krzyża oraz promowanie honorowego krwiodawstwa.   SK PCK systematycznie dąży do pozyskiwania młodych osób – uczniów, do bezinteresownego oddawania krwi. W związku z tym kilka razy w ciągu roku szkolnego organizujemy akcje mające na celu rozpropagowanie tej szczytnej idei w środowisku pełnoletnich uczniów .  Propagowanie honorowego krwiodawstwa i pozyskiwanie nowych dawców krwi to działanie mające na celu uświadomienie społeczeństwu roli i znaczenia krwiodawstwa dla współczesnej medycyny oraz podkreślenie, że honorowi dawcy krwi zasługują na najwyższe  uznanie i szacunek. Takich uczniów – Honorowych Dawców Krwi  mamy wielu w naszej szkole, którym z całego serca dziękujemy. Jednocześnie  zapraszamy do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi w dniu 19 grudnia  2023r w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku ul Słowackiego 7 od godziny 8.30 do 13.00 Opracowała: W. Winnicka
Skip to content