NOWY KIERUNEK KSZTAŁCENIA Z ZS3!

25 kwietnia 2018r. nasza szkoła podpisała porozumienie z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy. W ramach współpracy uczniowie będą mieli zapewnioną możliwość zarówno teoretycznej, jak i praktycznej nauki zawodu, liczne szkolenia, wycieczki programowe oraz możliwość uczestniczenia w targach branżowych. Dla najlepszego ucznia przewidziano stypendium w wysokości 1000zł.

Dekarz jest jednym z najstarszych zawodów na świecie. W zależności od wykorzystywanych materiałów do budowy dachu dekarstwo można podzielić na trzy główne specjalizacje: ciesielstwo, dekarstwo i blacharstwo. Dobry dekarz jest dziś na wagę złota. Perspektywy rozwoju w tej branży są bardzo dobre - profesjonaliści są doceniani zarówno w kraju, jak i za granicą. Atutem tego zawodu jest także bardzo dobre wynagrodzenie.

Aby zacząć "karierę" w tej branży, rozpocznij edukację w Szkole Branżowej I Stopnia w Zespole Szkół nr 3 w klasie dekarskiej, podejmij praktyki zawodowe, zdaj egzamin zawodowy, dzięki któremu otrzymasz tytuł Czeladnika Dekarstwa. A potem - już "pewnym krokiem w przyszłość" :)

(Zdjęcia: Paweł Bieleń)