Kolejne „kangurowe” zmagania za nami :)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dnia 15.03.2018 roku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny", który jest rozgrywany jest sześciu kategoriach: ŻACZEK, MALUCH, BENIAMIN, KADET, JUNIOR i STUDENT. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został rozpropagowany przez Petera O'Hallorana. W 1990 r. Kangur odbył się po raz pierwszy w Europie i za sprawą francuskich matematyków został rozpropagowany w wielu krajach świata. Idea konkursu rozprzestrzenia się dzięki organizacji „Kangur bez granic”, od 1995 roku istniejącej pod egidą Rady Europy.

Konkurs odbywa się co roku w trzeci czwartek marca. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Kangur jest najpopularniejszym szkolnym konkursem matematycznym na świecie.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów z naszej szkoły, którzy zmagali się z zadaniami matematycznymi w kategoriach: KADET, JUNIOR i STUDENT. W tym roku każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną z drutu :)

Na stronie www.kangur-mat.pl/zadania.php znajdziecie przykładowe "zadania kangurowe". Spróbujcie je rozwiązać i dołączcie do nas za rok !!!!!

Organizatorami konkursu na terenie naszej szkoły były p. Maria Miśkiewicz i p. Marta Dyjach.

Opracowanie i zdjęcia: Maria Miśkiewicz