Nasi uczniowie zdobywają wiedzę za granicą

Uczniowie ZS nr 3 w Kraśniku biorą udział w kolejnej turze stażu zawodowego w Grecji. Od poniedziałku 12 marca w zajęciach w ramach praktyk zagranicznych uczestniczą klasy II i III technikum o profilach technik pojazdów samochodowych, technik mechanik oraz technik informatyk.

Zaraz po przyjeździe przeszli szkolenie BHP. Następnie podczas zajęć praktycznych uczniowie klasy informatycznej zajmowali się diagnostyką komputerów oraz programowaniem w VBA, grupa mechaników uczyła się tworzyć dokumentację techniczną w programie typu CAD, natomiast uczniowie klasy o profilu technik pojazdów samochodowych odbywali praktykę w warsztacie samochodowym.

W czasie wolnym od zajęć zwiedzaliśmy pobliską Leptokarię. Mieliśmy również do dyspozycji hotelową siłownię, w której można było popracować nad tężyzną fizyczną. Co bardziej wytrwali trenowali wytrzymałość podczas długich spacerów po bardzo kamienistej plaży wzdłuż Morza Egejskiego.

Opracowali: Magdalena Kołazińska-Bieleń, Jerzy Dzikowski