Wojewódzkie zawody pn. "Szkolna Liga Strzelecka" z broni kulowej.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Po raz drugi nasi uczniowie ZS nr 3 w Kraśniku w tym roku szkolnym, wzięli udział w zawodach strzeleckich organizowanych przez LOK w Lublinie z broni kulowej. Zawody odbyły się 26.10.2017r. w kategorii karabinek sportowy na dystansie 50 m. na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie.

Celem zawodów było między innymi propagowanie idei obronnej wśród młodzieży szkolnej, nabywanie umiejętności strzeleckich oraz wyszkolenie obronne zawodników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie:

Kacper Bujak – kl. II ,,b” Liceum, Konrad Rzedzicki – kl. II ,,b” Liceum,

Arkadiusz Szkutnik – kl. II ,,i” Technikum,

Rafał Rafalski – kl. III ,,e” Liceum.

We wcześniejszych sportowych zawodach strzeleckich na strzelnicy LOK w Bychawie (14.09.2017 r.) w strzelaniu z broni kulowej długiej i krótkiej reprezentanci naszej szkoły (w składzie: Kacper Bujak- kl. II "b” L, Rafał Rafalski – kl. III "e” L, Patryk Wierzchowski – kl. I "d” SB, Maksymilian Wieleba – kl. II "b” L ), zajęli siódme miejsce w klasyfikacji szkół ponad-gimnazjalnych na szczeblu województwa lubelskiego.

Obecnie czekamy na podsumowanie punktacji zawodów i liczymy również na dobre miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów w Lublinie.

Opracowanie i zdjęcia: Jerzy Dzikowski