Dlaczego Kraśnik oszalał na punkcie e-sportu, czyli podsumowanie międzyszkolnego turnieju CS:GO „ZS3 Cooler Master”.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Turniej, który rozpoczął się 2 czerwca podczas powiatowych licealiów (ćwierćfinały), został zakończony 6 czerwca (półfinały oraz finał). Sponsorem turnieju była firmy Cooler Master, MSI oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Dzięki organizatorom wydarzenia (ZS3 w Kraśniku) udało się zdobyć nagrody o łącznej wartości 2100 złotych. Dodatkowo zawody miały na celu promocję nowej klasy e-sportu w naszej szkole.

Do zawodów przystąpiło 8 drużyn: ZS3_1, ZS3_2, Górka_1, Górka_2, Rej, Annopol, Wólka Gościeradowska oraz Zakrzówek.  Po walkach eliminacyjnych w półfinałach znaleźli się:

ZS3_2 vs Rej

ZS3_1 vs Górka_1

Pierwszy półfinał zakończył się wysokim zwycięstwem Reja. Drugi półfinał był bezsprzecznie najciekawszym wydarzeniem całego turnieju. Po zaciętym  dwugodzinnym pojedynku i dwóch dogrywkach (15:15, 3:3, 4:2) zwycięstwo odnieśli zawodnicy Górki_1, którzy następnie pokonali Reja w finale. Obie drużyny zdobyły po 5 sztuk profesjonalnych słuchawek dla graczy. Wszyscy finaliści byli zaskoczeni jakością nagród.

Turniej, który okazał się ogromnym przedsięwzięciem, został przygotowany przez uczniów klasy 2iT (technikum informatyczne) pod opieką p. dyrektora Dariusza Głuchowskiego, p. dyrektora Krzysztofa Ślusarza oraz nauczycieli: p. Damiana Kudły oraz p. Tomasza Samoleja. Duże zainteresowanie wydarzeniem oraz zapotrzebowanie na tego typu turnieje nasunęło pomysł na zorganizowanie w następnym roku pierwszej w powiecie kraśnickim wewnątrzszkolnej ligi e-sportu (CS:GO, LOL) w ZS nr 3.  Zapraszamy więc wszystkich maniaków gier (i nie tylko) do nauki w naszej szkole!

tekst: Damian Kudła, zdjęcia: Dariusz Głuchowski, Aleksandra Kudła