Dzień Otwartych Drzwi w ZS nr 3

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Od nowego roku szkolnego 2017/18 Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku zmienia strukturę kształcenia zgodnie z założeniami reformy oświatowej, wzbogaca obecna ofertę o nowe kierunki kształcenia i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i rodziców.

W dniu Otwartych Drzwi 25.04.2017 r. prezentowano nową i niezwykle atrakcyjną ofertę szkoły. Zespół Szkół nr 3 będzie dobrze przygotowywać uczniów do efektywnego uczestnictwa w rynku pracy.

Oferta na rok szkolny 2017/2018 odpowiada na potrzeby rynku i powinna zainteresować gimnazjalistów poważnie myślących o przyszłości. Prezentacja potencjału liceum, technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia, skierowana przede wszystkim do gimnazjalistów i rodziców, odbyła się w dniu 25 kwietnia. W godzinach porannych zorganizowano pokazy zawodów kształconych w szkole, pokazy z dziedziny fizyki i odnawialnych źródeł energii, wystawa archiwalna w pracowni biologicznej, quizy z matematyki, języka polskiego oraz języków obcych, wystawy organizacji działających w szkole, odbywały się prezentacje multimedialne, gry komputerowe, a także można było zapoznać się z wystawą militariów, z jakich korzysta młodzież naszego liceum mundurowego. Wspomagała nas organizowaniu wystaw i pokazów: Legia Akademicka, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Ofertę zaprezentowała też Bursa Szkolna, dysponująca miejscami noclegowymi na czas nauki w szkole.

Koniecznie należy wspomnieć o obecnym sukcesie naszej młodzieży tj. pokazach robota grupy Spice Gears, która zajmuję się budową robotów i wyjeżdża na rozgrywki First Stronghold. Drużyna FIRST to nasza chluba i duma, to grupa młodych ludzi z ogromnym zamiłowaniem do robotyki. Wielką atrakcją cieszyły się również zajęcia związane z pokazem obecnego robota Spice Gears.

Przygotowany program zajęć cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas około 200 gimnazjalistów i rodziców.

Zapraszamy w nasze progi od nowego roku szkolnego 2017/2018. W ofercie mamy:

• Liceum Ogólnokształcące: mundurowe, wizaż i stylizacja

NOWOŚĆ - kosmetyka,

• Liceum Sportowe: zapasy, siatkówka, piłka nożna, lekkoatletyka, koszykówka

• Technikum: informatyk, mechanik, elektryk, pojazdów samochodowych, hotelarstwa, logistyk, geodeta, budownictwa, mechatronik.

NOWOŚĆ - technik: teleinformatyk, energetyk

• Szkoła branżowa I stopnia: mechanik pojazdów samochodowych, elektryk, elektromechanik, operator obrabiarek skrawających

• Szkoły dla Dorosłych: LO, Szkoła Policealna

• Otwieramy! kursy kwalifikacyjne w w/w zawodach