Święto Konstytucji 3 Maja

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dwa dni temu obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne powiatowe obchody miały miejsce w Urzędowie i uczestniczyła w nich między innymi młodzież naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, po niej przedstawiciele władz powiatowych, gmin, szkół i instytucji złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestnicy przeszli pod pomniki Tadeusza Kościuszki i św. Floriana, gdzie również złożono wiązanki kwiatów.

Oprawę święta uświetnili swą obecnością między innymi przedstawiciele klas mundurowych naszej szkoły – I i II b liceum oraz I, II i III a technikum.

Opracowanie: Magdalena Kołazińska-Bieleń, zdjęcia: Marek Kulpa